Logo Bip

Profil sportowy

Uczeń » Profil sportowy

 • Boisko, bieżnia lekkoatletyczna
  Boisko, bieżnia lekkoatletyczna
  Boisko
  Boisko
  Plac szkolny
  Plac szkolny
 • Wielofunkcyjna hala sportowa
  Wielofunkcyjna hala sportowa
  Hala -widownia
  Hala -widownia
  Siłownia
  Siłownia
 • Siłownia
  Siłownia

Chcąc wykorzystać w pełni nowopowstałą bazę sportową, utworzono w roku szkolnym 2008/2009 pierwszą klasę gimnazjum o profilu sportowym. Uczniowie tej klasy, w trakcie 4 godzin wychowania fizycznego w tygodniu realizują program gimnazjum, natomiast podczas pozostałych 6 godzin realizują program dodatkowy -odpowiednio chłopcy z piłki nożnej, dziewczyny zaś z piłki siatkowej.

Na chwilę obecną dwie klasy gimnazjum (IIa i IIIa) są klasami „sportowymi”. Uczęszczają do nich uczniowie nie tylko z Syryni i Bukowa, ale również z Zawady i Pszowa. Od tego roku szkolnego 2017/2018 udało się otworzyć klasę sportową w szkole podstawowej - klasa IVa i VIIa. Mamy nadzieję, że w przyszłości coraz więcej dzieci z pobliskich miejscowości zechce kontynuować naukę po szkole podstawowej w naszym gimnazjum i to nie tylko w klasach „sportowych”.

Dodatkową zachętą może być w dużej części dofinansowywany przez Urząd Gminy obóz sportowy dla klas o profilu sportowym. Klasy te w swoim trzyletnim programie mają przynajmniej jeden taki obóz, w trakcie którego oprócz treningów piłki nożnej i piłki siatkowej mają również codziennie zajęcia na basenie. Korzystają także z siłowni, sauny, jacuzzi, a w wolnym czasie zwiedzają okolicę. Obóz taki trwa około tygodnia i jest organizowany w trakcie roku szkolnego.

Uczniem klasy o profilu sportowym może zostać każdy, kto nie posiada przeciwwskazań zdrowotnych (badania lekarskie organizowane dla kandydatów) oraz pozytywnie przejdzie testy sprawnościowe. Zapraszamy wszystkich chętnych.

drukuj
« powrót
Do góry